Без преувеличения, нам с вами представился шанс проснуться от собственного мрака, и навести порядок в своей жизни. Отношения на расстоянии

Відносини на відстані.  

Живемо в часи, які мабуть ні порадили б нікому іншому.
Самі собі не замовляли жити в такому світі. Та, точно, не готувалися, що велика війна розлучить безліч пар та викрутить на спіднє мільйони стосунків. Війна найбільший виклик в житі та випробування для особистості, бо війна – біль, розлука, смерть, горе.

Але! Без перебільшення, нам з вами випав шанс прокинутись від власного мороку, та навести лад в своєму житті. Нам жити та вибудовувати новий світ починаючи з себе. Сьогодні цей вислів вже не метафора, сьогодні – це наша з вами реальність.

Вже багато рекомендацій про те, що робити та як підтримати. Я напишу про те що Шкодить, про те що дуже шкодить стосункам, які вимушені бути  в форматі «на відстані». ї

⚠️Але… це «шкодить», стосується і наших близьких стосунків, навіть коли ми живемо поруч.

1️⃣Контроль.

Швидко змінилося наше життя, але ми звикли, що рідна людина поруч і намагаємось повернути відчуття близькості через контроль.

Контроль – велика шкода стосункам. У контролюючої сторони – сам процес контролю збільшує та накручує недовіру, тривогу, невроз. У сторони, яку контролююсь – викликає стан дискомфорту, безпорадності, залежності, захисної агресії.

Потрібно запам’ятати! Контроль – це не прояв турботи. Контроль – то спроба знизити свій особистий високий рівень тривожності.

2️⃣«Триматися» за ті самі розмови, теми, які були в нашому попередньому мирному житті. Помилкою буде, триматися за ті ритуали, що ми мали у стосунках та намагатись їх відтворити.

Ми вже живемо в нових умовах і новій реальності, ми всі змінились майже на генетичному рівні. Тому, ми не маємо права «в новому триматися за учорашнє», та відтворювати вже відбулі відчуття. Наш закон, то знайомитись заново, відкривати, шукати та знаходити один в одному… Що відкривати та шукати? Близькість і кохання.

3️⃣По-третє, шкодить нашим відносинам постійне згадування, пережовування  «як нам було», та безкінечне планування «як буде». Чому? Бо то намагання сьогодення замінити на емоційний флер минулого, та яскраві мари майбутнього.

Те що дуже шкодить стосункам, які вимушені бути  в форматі «на відстані».

4️⃣Вимагати від свого партнера «вже на кінець, прийняти рішення», регулярно питати «та, що ти собі думаєш, як уявляєш…», та маніпулювати загрозами. Маніпуляції та погрози мають зворотній бік: я ніколи не зможу довіряти, та почувати себе комфортно і безпечно з людиною, якою маніпулюю…

5️⃣П’ята помилка – безперервний сум, страждання, пошук винних, ненависть, жалість до себе. Підтримування таких емоційних станів в собі, підсилювання їх, пошук однодумців жалю та ненависті – то шлях в безодню, то власне пекло. Надія, що розрадить тільки рідна людина, коли буде поруч… А я що для себе зробив(ла), щоб мати гідні миті життя? А навіщо я найдорожчу людину «нагороджую» таким тягарем? А мабуть хтось від мене потребує вже зараз тепла та уваги? Це важливі питання сьогодення. В такому світі ми вже живемо і нам його створювати на генетичному рівні.

Коротенько про необхідне.

✅Поважати вибір іншого знаходитись там, де він є.

✅Цінувати те, що ми були та є один у іншого.

✅Бути щиро радим тим зустрічам та контактам, які маємо.

✅Зрозуміти, що між собою спілкуються «незнайомці», знайомитись заново, шукати та відкривати один одного.

✅Знаходити та створювати нові форми спілкування, взаємодії. Створювати нові ритуали спілкування. І все це з урахуванням особливості ситуації, в якій ми перебуваємо.

✅Вчитись переживати сум, та розпач, коли насунуло, але! не накручувати себе, дати пройти цій «музичній темі», оговтатись в зараз та вести життя адекватне ситуації.

✅Мати відчуття самоіронії та інтерес справжнього дослідника

✅«Як же воно все, насправді, мені цікаво що вийде, як вирулимо?!»

НАВЧАЮ ЖИТИ В МОМЕНТІ

Надаю допомогу в різноманітних сценаріях, сприяю подоланню труднощів та заохочую особистісне зростання в усіх сферах життя, допомагаю людям досягати своїх цілей та реалізовувати свій потенціал.