Как дойти до психолога. Як дійти до психолога

Як дійти до психолога. 

Останніми роками, з розвитком інтернету та соціальних медіа, а також зі збільшенням доступу до освіти та інформації, відбулася значна зміна в уявленні про професію психолога. Завдяки загальній ютибізації та отиктокуванню, суспільне сприйняття психології зазнало еволюції, створюючи своєрідний, часто стилізований образ психолога.

Цей новий образ психолога може бути описаний як “цікавий” і популярний у широких колах. Він часто асоціюється з образом людини, яка володіє глибокими знаннями про людську психіку, здатна розгадувати складні психологічні механізми і допомагати іншим у розумінні себе і своїх стосунків з навколишнім світом.

Такий образ психолога також часто пов’язують із вузькими галузями психології, такими як психотерапія, когнітивна психологія, нейропсихологія або психологія особистості. Його уявляють як експерта, що володіє спеціалізованими знаннями та навичками, здатного допомогти людям у вирішенні їхніх проблем і досягненні бажаних цілей.

Однак, слід зазначити, що цей образ психолога, хоча і є популярним і привабливим, може бути спотвореним або спрощеним. Реальна робота психолога часто вимагає не лише знань і навичок у галузі психології, а й емпатії, терпіння, а також здатності адаптуватися до різних ситуацій і потреб клієнтів.

Таким чином, хоча загальна ютибізація та отиктокування можуть сформувати цікавий і популярний образ психолога в широких колах, важливо пам’ятати, що реальна робота психолога вимагає глибокого розуміння та комплексного підходу до людської психіки та поведінки.

ЗБІРНИЙ ПОПСОВИЙ ОБРАЗ ПСИХОЛОГА:

  • Майже кожна людина знає, який вигляд має психолог, що скаже, як має поводитися на сеансі. Кожен, практично, все знає про методи і підходи і вже сам потихеньку починає консультувати і сам себе вважає психологом, щонайменше не поганим.
  • А ще “психологи шарлатани”, називають відомі й очевидні речі та дають банальні поради.
  • А ще: “Як він каже (психолог), то так у нього в е легко і красиво виходить, а в “житті то реальному, все по-іншому”.
  • А ще: “Я не довіряю психологу, бо він залізе в голову і там все переставить”.
  • І ще: “Психолог, це той, до кого треба ходити дуже довго, довго і дорого”.
  • І ось ще: “Треба обов’язково з психологом опрацювати всі свої дитячі травми, а краще і минулі життя і майбутні смерті”.
  • І, взагалі: “Він (психолог) говорить дуже розумними словами, я не розумію”.
  • І звісно ж: “Психолог одразу дасть конкретні інструменти: які можна брати з собою, і вони допоможуть позбутися переживань, проблем”.
  • І ще: “Він (психолог) більше нічого не вміє по життю, тому сидить і розмовляє з розумним виглядом”.
  • І звісно ж: “Після наших розмов, мої близькі люди мають виправитися щодо мене”.
  • І ось ще: “Я якимось чином повинна\повинен говорити так, щоб впливати беззастережно”.
  • А ще: “Я повинна\повинен розповісти все, все, все, все, все, в подробицях, і він повинен мене вислухати і зрозуміти, а інакше навіщо ж”.
  • А ще: “Я з психологом я хочу дружити, ходити на каву, нехай сидить слухає”.
  • І звісно: “Я сама/сам знаю, над чим мені треба працювати і що покращити: тому я даю йому, психологу, запит, який він має виконати”.
  • І: “Я точно знаю, що зі мною все гаразд, тож ви попрацюйте з чоловіком/дружиною/сином/дочкою і скажіть йому… і ще ось це їм скажіть”.
  • І: “Я хочу, щоб усе змінилося і залишилося як раніше”.

З таким підходом і такою уявною підготовкою “ми слона не продамо”, точніше до психолога не підемо. Тобто знайдемо мільйон аргументів “чому мені це не треба” і доказів того, “що я здоровий або здоровий і мені не треба допомоги”. І нехай, я реву/плачу/депресую/аутую часто і очі на мокрому місці/похмурий настрій, і нехай сил немає ні на що, ну і що, що тіло скувало спазмом – все нехай, “сам/сама впораюся”. Нехай я ображаюся на кожне слово і вже немає такої людини, з ким би не посварилася/посварився, нехай. Ну і що, що спати не можу і серце вискакує. Депресія і думки тривожні: “Так це у всіх, а як же інакше”.

Список можна продовжити.

По допомогу звертаються сильні люди. Ми з вами найсильніша нація. Нам жити відроджувати, піднімати, ростити, процвітати, процвітати, любити.

Ми потрібні собі.

Можна бути сміливішими.

Наш світ змінюється і трансформується. Нам складно буде жити у світі, що змінюється, зі своїми “старими догмами”. Нам би вчитися змінюватися. Сучасній людині необхідна інша людина, “про яку можна подумати”, поміркувати, з якою можна почути себе. У якій можна побачити себе чесно, як у дзеркалі. Не треба залишатися наодинці зі своєю заплутаністю, болем, травмою, смутком. Запитуйте допомогу! і вже сьогодні дихати стане легше і плечі розправляться.

Звертайтеся, будемо знайомитися ближче. З повагою, Ольга Пєскова

Як дійти до психолога.